Jollakisatulokset Sarjakisatulokset Kilpailukalenteri-pdf
Tulosarkisto

Menneet kilpailut tuloksineen löydät kelaamalla listauksen sivuja taaksepäin, muuttamalla kalenterinäkymässä kuukautta tai käyttämällä hakua.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Ännän 125-vuotisjuhlakilpailu, Kesäpäivän purjehdus 2023

12. elokuun, 2023 klo 11:55

Kilpailukutsu

Ratapiirros

Tulokset

Jos kisa on vielä käynnissä, tulokset päivittyvät kun lataat sivun uudelleen.

Tasoitusluokka

Sija Venemalli Purjenumero Vene Seura Tasoitus Kippari Miehistö Aika Tasoitettu
1. Melges 24 FIN-289 patu TaPS 0.9945 Ville Turunen Eemeli Turunen, Oula-Matti Tuominen, Sara Pohjalainen 3h 28min 25s 3h 27min 16s
2. Control 28 FIN 8461 Dino X N 0.9223 Rikard Bjurström TBD 3h 50min 28s 3h 32min 33s
3. Inferno 29 FIN 5154 DayDream N 0.8951 Matti Nurminen Pekka Nurminen, Markus Lemmetty 4h 2min 25s 3h 36min 59s
4. SUN 2000 FIN11181 Tuulia 2 N 0.7716 Timo Kettunen Ilkka Virtanen 4h 47min 5s 3h 41min 30s
5. FinnExpress 83 2569 Lazy TaPS 0.8099 Mika Salmivalli Erkki Nilkku 4h 35min 29s 3h 43min 6s
6. H 3230 H 3230 Meriikka N 0.8663 Heikki Merikoski Jarmo Kivinen 4h 18min 35s 3h 44min 0s
7. Inferno 33 FIN-8042 Divina TaPS 0.9542 Jussi Karjalainen Oskari Karjalainen, Appu Haapio-Karjalainen, Raija Kolehmainen, Jouni Kaipainen 3h 59min 16s 3h 48min 18s
8. Joe-17 457 Tuulahdus JVS 0.6791 Juho Kuusinen Peter Koistinen 5h 49min 20s 3h 57min 13s
9. H Fin-789 Vararehtori TaPS 0.8169 Teemu Mannila Jarmo Tiilikka ja Jyri Nenonen 4h 55min 33s 4h 1min 26s
10. Helmsman 26 932 S/y Havilo V-71 0.8379 Kalle Lento Kai Niskanen, Tero Kulonen, Janne Lehtinen 5h 7min 50s 4h 17min 56s
11. Sunwind 26 (mod.) Fin-4358 Margareta TaPS 0.7515 Harri Nurmio Antti Nurmio 5h 50min 11s 4h 23min 9s
12. Avance 245 3393 Alli TaNS 0.729 Matti Keski-Keturi Riku Keski-Keturi 6h 5min 18s 4h 26min 18s
13. Dynamic 35 RC FIN-10439 Josefina N 1.0195 Matti Kupiainen Perttu Mäkelä,Turkka Koivisto,Petro Toivonen,Jarno Mannerhovi,Tomi Korpela. 4h 21min 50s 4h 26min 56s
14. Sunwind27 FIN6486 VeDelle TaPS 0.818 Elina Linkopuu Tom Linkopuu 5h 31min 33s 4h 31min 12s
15. H L-285 Clara TaNS 0.8169 Janne Ruuti Tiia-Mari Ruuti, Hanna Ruuti, Tuula Ruuti 5h 32min 7s 4h 31min 18s
16. Sunwind 27 FIN 4535 Jasmiini N 0.818 Ismo Manninen Elias Manninen 6h 8min 56s 5h 1min 47s
17. Sunwind27 FIN6486 VeDelle TaPS 0.818 Elina Linkopuu Tom Linkopuu 10h 0min 0s 8h 10min 47s
18. Helmsman 26 932 S/y Havilo V-71 0.8379 Kalle Lento Kai Niskanen, Tero Kulonen, Janne Lehtinen 10h 0min 0s 8h 22min 44s

Details

Date:
12. elokuun, 2023
Time:
11:55
Event Categories:
,

Venue

Näsijärvi
Tampere, Pirkanmaa Suomi

Organizer

Näsijärven Purjehdusseura
Phone
0400 566 997
Email
toimisto@nsailing.fi
View Organizer Website