Jollakisatulokset '23 Sarjakisatulokset '23 Kilpailukalenteri-pdf
Tulosarkisto

Menneet kilpailut tuloksineen löydät kelaamalla listauksen sivuja taaksepäin, muuttamalla kalenterinäkymässä kuukautta tai käyttämällä hakua.

Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Sarjakilpailu 2 2024

5. kesäkuun klo 18:20

Luokkien ensimmäiset varoitusviestit tulevat seuraavasti:

18:20 — FinRating
18:25 — H
18:30 — Urheiluveneet

 

Parittoman luvun kilpailuissa rataveneet ajavat yhden lähdön pitkällä radalla. (Sarjakilpailut  1, 3, 5)
Parillisen luvun kilpailuissa rataveneet ajavat kaksi lähtöä lyhyellä radalla. (Sarjakilpailut 2, 4, 6)
FinRating-veneet ajavat aina lyhyttä FinRating-rataa

Tulokset

Jos kisa on vielä käynnissä, tulokset päivittyvät kun lataat sivun uudelleen.

H-Vene

Sija Purjenumero Vene Seura Kippari Miehistö R1 R2 Yht. Netto
1. FIN-826 The Good Guys TaPS Henry Viljanen Elias Markkula, Clarence Holmström 2 1 3 3
2. Fin-814 Plevna TaPS Olli Rajala Erkka Ikonen, Iiro Jaakonsaari 1 3 4 4
3. FIN736 Panta Rei N Arto Koivula Arne Denks, Juho Hannuksela 3 2 5 5
4. FIN-890 Evita TaPS Kivi Siik Ari Wilen, Jonna Mentjeff, Jarno Laitinen 4 4 8 8

Tasoitusluokka

Sija Venemalli Purjenumero Vene Seura Tasoitus Kippari Miehistö Aika Tasoitettu
1. Inferno 31 FIN 3649 Fanny N 0.8843 Petri Laaksonen Vilho Aaltonen, Ville Käkönen, Soila Laaksonen 56min 37s 50min 3s
2. FinnExpress 83 2569 Lazy TaPS 0.811 Mika Salmivalli Tommi Hakala 1h 1min 48s 50min 7s
3. Finn Express 83 - Britney Ta-Ve 0.8333 Antti Tavinen saarimaa markus, saarimaa ilkka 1h 5min 40s 54min 43s
4. Sunwind 26 (mod) 4358 Margareta NS TaPS 0.7504 Harri Nurmio Antti Nurmio 1h 14min 5s 55min 35s
5. Joe-17 457 Tuulahdus N 0.6866 Juho Kuusinen Peter Koistinen 1h 25min 47s 58min 53s
6. Guy 22 FIN 3824 La Onda V-71 0.7839 Jarmo Estama Jussi Järvinen, Mart Kroon 1h 17min 8s 1h 0min 27s
7. Inferno 29 L3708 Ada Pii 0.9053 Alp Bingol Meeri Pääkko, Lotta Wilen, Albert Rönkkö 1h 9min 46s 1h 3min 9s
Dynamic 35 RC FIN-10439 Josefina N 1.0195 Matti Kupiainen Perttu Mäkelä,Turkka Koivisto,Jarno Mannerhovi DNC

Urheiluvene

Sija Purjenumero Vene Seura Kippari Miehistö R1 R2 Yht. Netto
1. GBR 128 Taku TaPS Otto Lähteenkorva Anna Sara Ville 1 1 2 2
2. FIN 716 Ursula (II) TaPS Simo Hännikkälä Hannu Moilanen, Riikka Riihonen, Stefan Baggström 2 2 4 4

Tiedot

Päivämäärä:
5. kesäkuun
Aika:
18:20
Tapahtumaluokat:
, ,

Tapahtumapaikka

Lielahden kiinteä rata
Tampere, Suomi

Järjestäjä

Tampereen Pursiseura
Sähköposti
kilpailupaallikko@taps.fi
Näytä Järjestäjä WWW-sivusto