Jollakisatulokset '23 Sarjakisatulokset '23 Kilpailukalenteri-pdf
Tulosarkisto

Menneet kilpailut tuloksineen löydät kelaamalla listauksen sivuja taaksepäin, muuttamalla kalenterinäkymässä kuukautta tai käyttämällä hakua.

Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Sarjakilpailu 1 2024

29. toukokuun klo 18:20

Luokkien ensimmäiset varoitusviestit tulevat seuraavasti:

18:20 — FinRating
18:25 — H
18:30 — Urheiluveneet

 

Parittoman luvun kilpailuissa rataveneet ajavat yhden lähdön pitkällä radalla. (Sarjakilpailut  1, 3, 5)
Parillisen luvun kilpailuissa rataveneet ajavat kaksi lähtöä lyhyellä radalla. (Sarjakilpailut 2, 4, 6)
FinRating-veneet ajavat aina lyhyttä FinRating-rataa

Tulokset

Jos kisa on vielä käynnissä, tulokset päivittyvät kun lataat sivun uudelleen.

H-Vene

Sija Purjenumero Vene Seura Kippari Miehistö Yht. Netto
1. FIN-826 The Good Guys TaPS Henry Viljanen Elias Markkula 0 0
2. FIN736 Panta Rei N Arto Koivula Arne Denks 0 0
3. Fin-814 Plevna TaPS Olli Rajala Erkka Ikonen, Iiro jaakonsaari 0 0

Tasoitusluokka

Sija Venemalli Purjenumero Vene Seura Tasoitus Kippari Miehistö Aika Tasoitettu
1. Joe17 Fin 457 Tuulahdus N 0.6866 Juho Kuusinen Peter Koistinen 0min 0s 0min 0s
2. Sunwind 26 (mod) 4358 Margareta NS TaPS 0.7504 Harri Nurmio Antti Nurmio 0min 0s 0min 0s
3. Guy 22 FIN 3824 La Onda V-71 0.7839 Jarmo Estama Jussi Järvinen, Pirkka Schellhammer 0min 0s 0min 0s
4. FinnExpress 83 2569 Lazy TaPS 0.811 Mika Salmivalli Teemu Turtonen 0min 0s 0min 0s
5. Sunwind27 FIN6486 VeDelle TaPS 0.8171 Elina Linkopuu Aki Lyytikäinen, Jussi Karjalainen 0min 0s 0min 0s
6. Finn Express 83 - Britney Ta-Ve 0.8333 Antti Tavinen saarimaa markus, saarimaa ilkka 0min 0s 0min 0s
7. Inferno 31 FIN 3649 Fanny N 0.8843 Petri Laaksonen Vilho Aaltonen, Mika Inkinen 0min 0s 0min 0s
8. Inferno 29 L3708 Ada Pii 0.9053 Alp Bingol vera, Lotta, Meeri 0min 0s 0min 0s
9. Dynamic 35 RC FIN-10439 Josefina N 1.0195 Matti Kupiainen Perttu Mäkelä,Turkka Koivisto,Jarno Mannerhovi 0min 0s 0min 0s

Urheiluvene

Sija Purjenumero Vene Seura Kippari Miehistö Yht. Netto
1. FIN 716 Ursula (II) TaPS Jyri Kaivosoja Stefan Baggström, Teemu Rajamäki, Mikael Viitanen 0 0
2. FIN-289 patu TaPS Ville Turunen Eemeli Turunen, Otto Lähteenkorva ja Kommodori Sara 0 0
3. GBR 128 Taku TaPS Helmi Inget Simo Hännikkälä, Hannu Moilanen, Riikka Riihonen 0 0

Tiedot

Päivämäärä:
29. toukokuun
Aika:
18:20
Tapahtumaluokat:
, ,

Tapahtumapaikka

Lielahden kiinteä rata
Tampere, Suomi

Järjestäjä

Vene-71
Puhelin
050 518 7324
Sähköposti
ville.oras770(ät)gmail.com
Näytä Järjestäjä WWW-sivusto