Jollakisatulokset '23 Sarjakisatulokset '23 Kilpailukalenteri-pdf
Tulosarkisto

Menneet kilpailut tuloksineen löydät kelaamalla listauksen sivuja taaksepäin, muuttamalla kalenterinäkymässä kuukautta tai käyttämällä hakua.

Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Sarjakilpailu 1 2023

24. toukokuun, 2023 klo 18:20

Luokkien ensimmäiset varoitusviestit tulevat seuraavasti:

18:20 — FinRating
18:20 — FinRating
18:25 — H
18:30 — Urheiluveneet

 

Parittoman luvun kilpailuissa rataveneet ajavat yhden lähdön pitkällä radalla. (Sarjakilpailut  1, 3, 5)
Parillisen luvun kilpailuissa rataveneet ajavat kaksi lähtöä lyhyellä radalla. (Sarjakilpailut 2, 4, 6)
FinRating-veneet ajavat aina lyhyttä FinRating-rataa

Urheiluveneluokan tulokset:

Sija Vene Seura Kippari R1 Yht.
1. Taku TaPS Sara Pohjalainen 1 1
2. Ursula (II) TaPS Simo Hännikkälä 2 2

Tulokset

Jos kisa on vielä käynnissä, tulokset päivittyvät kun lataat sivun uudelleen.

H-Vene

Sija Purjenumero Vene Seura Kippari Miehistö R1 Yht. Netto
1. Fin-814 Plevna TaPS Olli Rajala Erkka Ikonen Henna Sammalisto 1 1 1
2. FIN736 Panta Rei N Arto Koivula Arne Denks, Hanna Forss, Juho Hannuksela 2 2 2
3. FIN xxxx Rhea TaPS Teemu Rajamäki Kari Talja, Mikael Viitanen 3 3 3
4. Fin-789 Vararehtori TaPS Teemu Mannila Jarmo Tiilikka 4 4 4

Tasoitusluokka

Sija Venemalli Purjenumero Vene Seura Tasoitus Kippari Miehistö Aika Tasoitettu
1. Inferno 31 FIN 3649 Fanny N 0.8843 Petri Laaksonen Vilho Aaltonen, Mika Inkinen, Soila Laaksonen 1h 2min 28s 55min 14s
2. Vital 26 FIN-8081 Vitalina N 0.8841 Esa Lahtinen Kari Koistinen, Timo Syren, Mika Keinonen 1h 3min 48s 56min 24s
3. FinnExpress 83 2569 Lazy TaPS 0.8099 Mika Salmivalli Tommi Hakala 1h 12min 29s 58min 42s
4. SUN 2000 FIN11181 Tuulia 2 N 0.7716 Timo Kettunen Ilkka Virtanen Tommi Kettunen 1h 17min 5s 59min 28s
5. Finn Express 83 - Britney Ta-Ve 0.8337 Antti Tavinen Lauri kimpimäki, matti tavinen, ilkka saarimaa 1h 13min 2s 1h 0min 53s
6. Joe-17 457 Tuulahdus JVS 0.6791 Juho Kuusinen Peter Koistinen 1h 34min 54s 1h 4min 26s
7. Dynamic 35 RC FIN-10439 Josefina N 1.0267 Matti Kupiainen Perttu Mäkelä,Tomi Korpela,Turkka Koivisto,Petro Toivonen 1h 13min 1s 1h 14min 57s
8. Fabola Campus 600 - Mio Ei seuraa 0.7789 Sami Kirsilä 1h 47min 39s 1h 23min 50s

Tiedot

Päivämäärä:
24. toukokuun, 2023
Aika:
18:20
Tapahtumaluokat:
, ,

Tapahtumapaikka

Lielahden kiinteä rata
Tampere, Suomi

Järjestäjä

Vene-71
Puhelin
+358456735053
Sähköposti
juha.nurmela@tmlpalvelut.fi
Näytä Järjestäjä WWW-sivusto