Junnukisatulokset Sarjakisatulokset Kilpailukalenteri-pdf
Tulosarkisto

Menneet kilpailut tuloksineen löydät kelaamalla listauksen sivuja taaksepäin, muuttamalla kalenterinäkymässä kuukautta tai käyttämällä hakua.

Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Kesäpäivän purjehdus 2021

31. heinäkuun, 2021 klo 11:00



Tulokset

Jos kisa on vielä käynnissä, tulokset päivittyvät kun lataat sivun uudelleen.

Tasoitusluokka

Sija Venemalli Purjenumero Vene Seura Tasoitus Kippari Miehistö Aika Tasoitettu
1. Vital 26 FIN-8081 Vitalina N 0.8884 Esa Lahtinen Timo Syren, Kari Koistinen 3h 15min 30s 2h 53min 40s
2. Control 28 FIN 8461 Dino X N 0.933 Rikard Bjurström Marko Dahlberg, Erika Panttila TaPS 3h 8min 12s 2h 55min 35s
3. J/70 GBR Tiku TaPS 0.9213 Vilho Aaltonen J/70 Sailing Center Tampere 3h 23min 7s 3h 7min 7s
4. Melges 24 FIN-289 patu TaPS 0.9976 Ville Turunen Eemeli Turunen, Joonas Harju, Oula-Matti Tuominen 3h 8min 58s 3h 8min 30s
5. H 3230 H 3230 Meriikka N 0.8863 Jami Miettinen Hasse Merikoski N, Sari Ullven N:n purjehduskoululainen 3h 32min 51s 3h 8min 38s
6. Inferno 29 FIN 5154 DayDream N 0.8951 Matti Nurminen Pekka Nurminen, Markus Lemmetty 3h 33min 55s 3h 11min 28s
7. 606 44 TaPS 0.7577 Aaro Järvinen Veikka Viitala 4h 15min 19s 3h 13min 27s
8. FinnExpress 83 2569 Lazy TaPS 0.8099 Mika Salmivalli Tbd 4h 0min 8s 3h 14min 29s
9. Sunwind 26 mod DH. Fin-4358 Margareta TaPS 0.7559 Harri Nurmio Antti Nurmio 4h 23min 55s 3h 19min 29s
10. Avance 245 FIN-4833 S/y Päivikki NaPS 0.7972 Hanna Forss Jussi Ojala, Mark Bossmann, Terhi Ketola 4h 17min 3s 3h 24min 55s
11. 606 FIN 42(0) TaPS 0.8069 Rudolf Salminen Akseli Orama, Samuel Kilpinen 4h 15min 37s 3h 26min 15s
12. Dynamic 35 RC FIN-10439 Josefina N 1.0195 Matti Kupiainen PetroToivonen,Risto Sulku,Turkka Koivisto,Valtteri Ojala 3h 22min 53s 3h 26min 50s
13. Sunwind 27 L6625 Mimi N 0.8189 Ilari Kinnunen Veijo Nurmi 4h 15min 43s 3h 29min 24s
14. Ohlson 29 1493 Alexa N 0.8643 Sakari Mansikkamäki Pilvi Mansikkamäki 4h 12min 41s 3h 38min 23s
15. Tabasco 26 FIN 4549 Sirius N 0.8784 Juuso Ahola Henri Ratilainen ja muut 4h 13min 33s 3h 42min 43s
16. Vindö 32 FIN 7584 Maria II N 0.8183 Jussi Heikkilä Anu Heikkilä, Jouni Multimäki, Jussi Niutanen 4h 32min 40s 3h 43min 7s
Guy 22 FIN2307 Kuohu N 0.7821 Aku Jyrkinen Pasi Kaarne, Tuomas Vironmäki DNC

Tiedot

Päivämäärä:
31. heinäkuun, 2021
Aika:
11:00
Tapahtumaluokat:
,

Tapahtumapaikka

Näsijärvi
Tampere, Pirkanmaa Suomi

Järjestäjä

Näsijärven Purjehdusseura
Puhelin:
0400 566 997
Sähköposti:
toimisto@nsailing.fi
Näytä Järjestäjä WWW-sivusto