Junnukisatulokset Sarjakisatulokset Kilpailukalenteri-pdf
Tulosarkisto

Menneet kilpailut tuloksineen löydät kelaamalla listauksen sivuja taaksepäin, muuttamalla kalenterinäkymässä kuukautta tai käyttämällä hakua.

Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Sarjakilpailu 4 (2021)

4. elokuun klo 18:20

Luokkien ensimmäiset varoitusviestit tulevat seuraavasti:

18:20 — FinRating
18:25 — Laser Radial
18:30 — H
18:35 — 2.4mR

 

Parittoman luvun kilpailuissa rataveneet ajavat yhden lähdön pitkällä radalla. (Sarjakilpailut  1, 3, 5)
Parillisen luvun kilpailuissa rataveneet ajavat kaksi lähtöä lyhyellä radalla. (Sarjakilpailut 2, 4, 6)
FinRating-veneet ajavat aina lyhyttä FinRating-rataa

Tulokset

Jos kisa on vielä käynnissä, tulokset päivittyvät kun lataat sivun uudelleen.

2.4 mR

Sija Purjenumero Vene Seura Kippari R1 R2 Yht. Netto
1. FIN 144 Mimmilehmä TaPS kaj panttila 1 1 2 2
2. FIN 174 N Janne Miettinen 4 2 6 6
3. 146 TaPS Harri Nurmio 2 DNF 7 7
4. FIN 170 Ilona N Sari Miettinen DNF 3 8 8

H-Vene

Sija Purjenumero Vene Seura Kippari R1 R2 Yht. Netto
1. FIN-890 Evita TaPS Jussi Karjalainen 1 1 2 2
2. FIN 891 Arconnet TaPS Mikko Aromaa 2 2 4 4
3. FIN-826 TaPS Henry Viljanen 3 3 6 6
4. FIN736 Panta Rei N Arto Koivula 4 4 8 8

LASER Radial

Sija Purjenumero Vene Seura Kippari R1 R2 R3 Yht. Netto
1. FIN 211267 N Otto Dahlberg 2 1 1 4 4
2. G tai Π Petomaani TaPS Rudolf Salminen 1 2 2 5 5
3. - Hirvivaara! TaPS Veikka Viitala 3 3 3 9 9
4. 211411 ös TaPS Ismo Rellman 4 4 4 12 12

Tasoitusluokka

Sija Venemalli Purjenumero Vene Seura Tasoitus Spinnu Kippari Miehistö Aika Tasoitettu
1. Vital 26 FIN-8081 Vitalina N 0.8884 on Esa Lahtinen Timo Syren, Kari Koistinen, Mika Keinonen 1h 12min 40s 1h 4min 33s
2. Open 570 FIN-9795 Cissa TaPS 0.8739 on Juhani Fried Tom Pannula 1h 19min 30s 1h 9min 28s
3. FinnExpress 83 2569 Lazy TaPS 0.8148 on Mika Salmivalli Teemu Turtonen 1h 31min 40s 1h 14min 41s
4. Dynamic 35 RC FIN-10439 Josefina N 1.0195 on Matti Kupiainen Risto Sulku,Perttu Mäkelä, Turkka Koivisto, Valtteri Ojala 1h 13min 19s 1h 14min 44s
5. Vindö 32 FIN 7584 Maria II N 0.8183 on Jussi Heikkilä 1h 44min 39s 1h 25min 38s
6. Tabasco 26 FIN 4549 Sirius N 0.8784 on Juuso Ahola 1h 37min 48s 1h 25min 54s

Tiedot

Päivämäärä:
4. elokuun
Aika:
18:20
Tapahtumaluokat:
, ,

Tapahtumapaikka

Lielahden kiinteä rata
Tampere, Suomi

Järjestäjä

Tampereen Pursiseura
Sähköposti:
kilpailupaallikko@taps.fi
Näytä Järjestäjä WWW-sivusto