Tulosarkisto
Menneet kilpailut tuloksineen löydät kelaamalla listauksen sivuja taaksepäin, muuttamalla kalenterinäkymässä kuukautta tai käyttämällä hakua.
- Tämä tapahtuma on mennyt.
Sarjakilpailu 3 2023
7. kesäkuun, 2023 klo 18:20
Luokkien ensimmäiset varoitusviestit tulevat seuraavasti:
18:20 — FinRating
18:20 — FinRating
18:25 — H
18:30 — Urheiluveneet
Parittoman luvun kilpailuissa rataveneet ajavat yhden lähdön pitkällä radalla. (Sarjakilpailut 1, 3, 5)
Parillisen luvun kilpailuissa rataveneet ajavat kaksi lähtöä lyhyellä radalla. (Sarjakilpailut 2, 4, 6)
FinRating-veneet ajavat aina lyhyttä FinRating-rataa
Tulokset
Jos kisa on vielä käynnissä, tulokset päivittyvät kun lataat sivun uudelleen.
H-Vene
Sija | Purjenumero | Vene | Seura | Kippari | Miehistö | R1 | Yht. | Netto |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FIN-890 | Evita | TaPS | Jussi Karjalainen | Raija Kolehmainen, Tanja Meronen | 1 | 1 | 1 |
2. | FIN736 | Panta Rei | N | Arto Koivula | Antti Ala-Tala, Juho Hannuksela | 2 | 2 | 2 |
3. | Fin-789 | Vararehtori | TaPS | Teemu Mannila | Jarmo Tiilikka ja Jyri Kaivosoja | 3 | 3 | 3 |
4. | FIN xxxx | Rhea | TaPS | Joonas Harju | Ossi Suominen, Veikka Viitala | 4 | 4 | 4 |
5. | Fin-814 | Plevna | TaPS | Olli Rajala | Erkka ja Henna | 5 | 5 | 5 |
6. | FIN736 | Panta Rei | N | Arto Koivula | Juho Hannuksela | DNS | 7 | 7 |
Tasoitusluokka
Sija | Venemalli | Purjenumero | Vene | Seura | Tasoitus | Kippari | Miehistö | Aika | Tasoitettu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Inferno 29 | L3708 | Ada | Pii | 8705 | Alp Bingol | TBD | 0min 0s | 0min 0s |
2. | Sunwind27 | FIN6486 | VeDelle | TaPS | 0.18 | Elina Linkopuu | Tom Linkopuu | 1h 30min 18s | 16min 15s |
3. | Inferno 31 | FIN 3649 | Fanny | N | 0.8843 | Petri Laaksonen | Vilho Aaltonen, Mika Inkinen, Tommi Koskinen, Soila Laaksonen | 1h 5min 20s | 57min 46s |
4. | FinnExpress 83 | 2569 | Lazy | TaPS | 0.8099 | Mika Salmivalli | Kare Kaasalainen | 1h 12min 29s | 58min 42s |
5. | SUN 2000 | FIN11181 | Tuulia 2 | N | 0.7716 | Timo Kettunen | Ilkka Virtanen | 1h 18min 29s | 1h 0min 33s |
6. | Finn Express 83 | - | Britney | Ta-Ve | 0.8337 | Antti Tavinen | Joni suokas,miki tavast | 1h 20min 28s | 1h 7min 5s |
7. | Joe-17 | 457 | Tuulahdus | JVS | 0.6791 | Juho Kuusinen | Peter Koistinen | 1h 43min 41s | 1h 10min 24s |
8. | Dynamic 35 RC | FIN-10439 | Josefina | N | 1.0195 | Matti Kupiainen | Perttu Mäkelä,Petro Toivonen,Jarno Mannerhovi,Tomi Korpela | 1h 10min 21s | 1h 11min 43s |
Urheiluvene
Sija | Purjenumero | Vene | Seura | Kippari | Miehistö | Yht. | Netto |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | GBR 128 | Taku | TaPS | Sara Pohjalainen | Riikka Tiihonen, Sanna-Kaisa Koivisto, Elisa Koski | 0 | 0 |