Junnukisatulokset Sarjakisatulokset Kilpailukalenteri-pdf
Tulosarkisto

Menneet kilpailut tuloksineen löydät kelaamalla listauksen sivuja taaksepäin, muuttamalla kalenterinäkymässä kuukautta tai käyttämällä hakua.

Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Kesäpäivän purjehdus 2022

6. elokuun klo 12:00

Tulokset

Jos kisa on vielä käynnissä, tulokset päivittyvät kun lataat sivun uudelleen.

Tasoitusluokka

Sija Venemalli Purjenumero Vene Seura Tasoitus Kippari Miehistö Aika Tasoitettu
1. Open 570 FIN-9795 Cissa TaPS 0.8274 Juhani Fried Tom Pannula 2h 59min 38s 2h 28min 37s
2. H FIN-890 Evita TaPS 0.8199 Jussi Karjalainen Raija Kolehmainen, Tanja Meronen, Topias Tammi 3h 2min 40s 2h 29min 46s
3. Inferno 31 FIN 3649 Fanny N 0.8843 Petri Laaksonen Vilho Aaltonen, Mika Inkinen, Tommi Koskinen, Soila Laaksonen 2h 54min 57s 2h 34min 42s
4. 2.4 mR FIN 133 WendaShop NPS 0.6381 Jan Forsbom 4h 3min 5s 2h 35min 6s
5. FinnExpress 83 2569 Lazy TaPS 0.8099 Tommi Hakala Pihla Hakala, Mika Salmivalli, Erkki Nilkku 3h 13min 11s 2h 36min 27s
6. 2.4 mR FIN 95 N 0.6381 Veikko Martin 4h 7min 3s 2h 37min 38s
7. 2.4 mR FIN 201 Neb-sails N 0.6381 Rikard Bjurström 4h 8min 5s 2h 38min 18s
8. 2.4 mR FIN 190 Raja TPS 0.6381 Antti Kokkala 4h 10min 20s 2h 39min 44s
9. 2.4 mR FIN 200 BSF 0.6381 Simo Lehtinen 4h 11min 11s 2h 40min 16s
10. 606 FIN 42(0) TaPS 0.8069 Rudolf Salminen Akseli Orama, olutta 3h 18min 51s 2h 40min 27s
11. 2.4 mR FIN 199 BSF 0.6381 Kalevi Lindfors 4h 14min 5s 2h 42min 7s
12. J/70 FIN 716 Ursula (II) TaPS 0.9221 Teemu Rajamäki Mikko Kalliomäki, Markus Kamaja, Antti 3h 1min 0s 2h 46min 54s
13. Dynamic 35 RC FIN-10439 Josefina N 1.0195 Matti Kupiainen Perttu Mäkelä,Petro Toivonen,Turkka Koivisto ja Jarno Mannerhovi 2h 51min 40s 2h 55min 0s
14. Inferno 29 FIN 5154 DayDream N 0.9039 Matti Nurminen Pekka Nurminen, Markus Lemmetty 3h 15min 40s 2h 56min 51s
15. Tabasco 26 FIN 4549 Sirius N 0.8784 Juuso Ahola Tomi Ratilainen, Julia Pajula 3h 37min 0s 3h 10min 36s
2.4 mR 146 --- 2021 TaPS 0.6381 Harri Nurmio DNF
Finn 26 FIN 4045 Amanda N 0.7975 Christopher Delany Jutta Delany DNF
H FIN-716 JaNina TaPS 0.8199 Ossi Suominen Veikka Viitala, Teemu Suominen DNF
H 3230 H 3230 Meriikka N 0.8863 Jami Miettinen Hasse Merikoski, Doc Korpela DNF
Control 28 FIN 8461 Dino X N 0.933 Pauli Rajakallio Jussi Kivikoski, Allan Luukka DNC
Melges 24 FIN-289 patu TaPS 0.9976 Ville Turunen Eemeli Turunen, Joonas Harju, Oula-Matti Tuominen DNF

Tiedot

Päivämäärä:
6. elokuun
Aika:
12:00
Tapahtumaluokat:
,

Tapahtumapaikka

Näsijärvi
Tampere, Pirkanmaa Suomi

Järjestäjä

Näsijärven Purjehdusseura
Puhelin:
0400 566 997
Sähköposti:
toimisto@nsailing.fi
Kotisivu:
https://nsailing.fi